Grzebanie na inteligencję

Ostatnio przeżywam powrót do korzeni czyli do robienia pewnych rzeczy własnoręcznie. Tendencja ta nie ominęła Pufy. Udało mi się zrobić zabawkę na inteligencję i na aktywizację, która działa na Pufiozę 🙂 a to już niemały sukces. Oczywiście cała aktywność polega na szukaniu groszków, ale zawsze jest to inne działanie niż toczenie kuli na smaki czy konga. Zależało mi na wykorzystaniu, a raczej uaktywnieniu naturalnej psiej czynności czyli kopania i węszenia. Puf w ziemi za nic nie chce grzebać, ot, takie hrabiostwo, łap nie brudzi, z węszeniem już lepiej. Tak więc wykorzystując to co mamy akurat w domu udało nam się stworzyć coś co ją zajmuje na kilka minut:)

Po skompletowaniu wszystkiego wystarczy pociąć materiał na kawałki adekwatne do wielkości psa. Za małe kawałki mogą być niebezpieczne, w za duże szmatki nie zaplączą się groszki. Groszki najlepiej „wmieszać” w materiał, tak aby nie były tylko na dnie, ale w obrębie całego pudła.

Czas wykonania – ok 15 minut, ale zależy to jak szybko uda się pociąć odpowiednią ilość materiału 🙂 
Koszt – minimalny, nawet przy konieczności zakupu materiału, polecam sklepy z tzw. resztkami tkanin.

Jestem świadoma, że przy niektórych piesach szmatki latałyby po całym mieszkaniu, u tak stonowanej suczy jak Puf, jest to idealne rozwiązanie, żeby zająć jej kilka minut.

 

Dodaj komentarz