Liebster Blog Award

Sława nasza nie zna już granic, pies stał się takim celebrytą że został zaproszony do zabawy Liebster Blog Award. Razem w piesą zastałam zaproszona ja, tak przy okazji, skoro już się ciągam za Pufą na drugim końcu smyczy. W końcu ktoś tu musi pisać, sama brodata psia gębiora nie wystarczy 🙂 Oto przed Państwem pytania od samego Chihuahua ROCCO. Cała zabawa polega na odpowiedzi na kilka odgórnie zadanych pytań, zakładam że mają to być odpowiedzi szczere, konkretne i na temat, więc niech się stanie:

 1. Jaką cechę zmieniłabyś/zmieniłbyś w swoim psie?
  Czy jeśli odpowiem którą, nie okażę się niewdzięcznym właścicielem, nieakceptującym piesy taką, jaką ją bozia dała? 🙂 Pewnie tak, ale trudno: dodałaby jej trochę energii, nie cały czas, uwielbiam się z nią wylegiwać na kanapie i to, że idąc ze mną na kawę do knajpy woli usiąść i oglądać wszytko wokół, zamiast jazgać czy próbować sprawdzić czy tam ooo… 10 metrów dalej nie ma czegoś ciekawszego, ale chciałabym żeby potrafiła czasem „pofisiować” 🙂
 2. Co zadecydowało że to właśnie ten pies zamieszkał z Tobą?
  Bardzo analityczne podejście do poszukiwań psa (moje) i charakter domowników (Mojego). Piesa moja, ale charakterem Pan A. i Pufiok są jak 2 krople wody. Widać mam spad do takich 🙂
 3. Spanie – bieganie? Co najbardziej lubi Twój pies.
  Pytanie powinno brzmieć spanie / dreptanie 🙂
  I tu powiem – obie rzeczy, byle by z Matroną. Puf potrafi być zachwycona spędzając pół dnia na kanapie ze mną, jak teraz kiedy muszę wbijać sobie do głowy jakieś blubry na zajęcia, tak samo jak być przeszczęśliwą na całodziennym wypadzie w góry. Taki wszechstronny sierściok.
 4. Którą komendę jako pierwszą opanował Twój pies?
  „Szukaj żarcia!” Nie no, żartuję, chyba po bożemu czyli „siad”, ale starość nie radość, a skleroza nie boli w tym wieku więc już do końca nie pamiętam.
 5. Jaką metodę stosujesz podczas nauki /kliker, przysmaki itp.?
  I kliker, trzeba w końcu włochatemu móżdżkowi powiedzieć „o to właśnie chodzi!” jak i przysmaki. Podstawa to motywacja, a czymże miałabym Pufioka motywować jak nie smaczkiem. (nawet nie wiecie jak szybko ten pies się uczy kiedy jest głodny!)
 6. Czy podglądałaś (nagrywałaś) / łeś swojego psa podczas gdy był sam w domu?
  Nie, ale byliśmy tego blisko, kiedy mała houdinowa zeżarła bochenek mojego ulubionego chleba, który zostawiłam na stole (tak, nie chodziło o samą kradzież, tylko o obiekt rabunku). Rzecz z anatomicznego punktu widzenia niemożliwa dla niej do zrobienia. A jednak.
 7. Twój pies i inne zwierzęta: zgoda czy wojna?
  Na razie Puf jest jedynaczką, a więc królową na włościach, ale może niedługo sprawdzimy jak radzi sobie z współdzieleniem terenu. I Pańciostwa 🙂 A tak w temacie psiego braciszka widział ktoś Psi braciszek? A inne stworzenia są uparcie ignorowane, za wyjątkiem kotów u moich rodziców. Matka moja własna rodzona szczuje mi piesa na dzikie kociska bo podobno.. srają jej na marchewkę.. no tak. Tak więc Puf biegnie,nawet szczeknie..i tyle bo i tak nie ma pojęcia po kiego grzyba ma za tymi całymi kotami latać 🙂
 8. Łasuch czy niejadek?
  Myślę, że odpowiedź na to pytanie jest zbędna 🙂
 9. Łóżko jest do spania czy gryzienia?
  Ponton Pufy jest do spania, nasze łóżko jest do żebrania o wpuszczenie do niego (tak, jak przystało na wyedukowanego przewodnika, ulegam :))
 10. Na smyczy czy luzem. Jak wychodzisz na spacer z psem.
  Niech sypią się gromy na mą głowę, bo bez – tam gdzie się da. Gdzie nic nie chce Pufiozy rozjechać, porwać czy zrobić czegoś innego niechcianego, ale też wieczorem po osiedlu, kiedy idziemy tylko na siku a Puf trzyma się kurczowo nogi, co by po ciemku nie zgubić tego, kto ma klucze do mieszkania. I sama wolę mijać i spotykać psy bez smyczy, ale odwoływalne, niż na smyczy rozciągającej się na 10 metrów chcące dziabnąć (lofciamy flexi).
 11. Czy Twój pies ogląda TV?
  Wiem, że jest telewizja stricte dla piesełków, ale na razie nie próbowałam tego z Pufą. Jeśli natomiast chodzi o gniecenie tyłka na kanapie kiedy ja oglądam coś w tv, Puf jest niezastąpionym towarzystwem.

A teraz najlepsza część całej tej hecy czyli nominacje! Może nie jest to gala Oskarowa ale ja chcę przepytać i to bardzo tych oto sprawców moje „czytności” i „patrzalności” w internetach 🙂 Moje nominacje to:

Pytania wymyślane cały, bity dzień, co by było co odpowiadać 🙂

 1. Czy zabierasz psa ze sobą wszędzie / w miejsca nietypowe?
 2. Czy zdarzają Ci się takie chwile kiedy masz dość własnego zwierza?
 3. Która wersja to Twój pies/psy: Mój pies zniesie wszytko vs mam psie hrabiostwo i wydziwiajkę?
 4. Najbardziej nie lubię kiedy INNY pies….?
 5. Po co Ci ten cały blog, funpage? 🙂
 6. Spacer z psem po chaszczach i błockach czy przechadzka po mieście?
 7. Randka/ bliższa relacja: tylko psiarz, który kocha kłaki w kawie vs niepsiarz też może być?
 8. A może jeszcze jeden pies?
 9. Prywatnie (czyt. bez psa) od razu dajesz się poznać jako posiadacz sierścioka?
 10. Mój pies za nic nie potrafi się nauczyć…?
 11. Ja osobiście dam się pokroić za…?

Czekam niecierpliwie na Wasze odpowiedzi!

Dodaj komentarz